TR
EN

Genital Estetik

G Noktası Büyütme ve Orgazm Aşısı

Klitoris olarak adlandırılan doku cinsel ilişki sırasında kadınların en duyarlı yerlerinden biri olarak bilinmektedir. Bu yüzden dolayı kadında yaşanacak en güçlü ve şiddetli orgazmın da klitorisin uyarılmasıyla ortaya çıktığı tespit edilmiştir. Kadın vücudunda bulunan ve cinsel açıdan duyarlı bölgeler memeler, meme uçları, vajinadaki iç dudaklar ve vajinadır. G noktası olarak nitelendirilen nokta ise vajina içerisinde yer alan en hassas ve en duyarlı bölgedir. Kadın vücudunun az bilinen cinsel sırlarından birisi durumunda olan G noktası, geçtiğimiz yüzyıl içerisinde kadın vücudu ve cinselliği açısından yapılmış olan en önemli keşiflerden birisi olarak kabul edilmektedir.

Ünlü Alman jinekolog Dr. Ernest Grafenberg tarafından isimlendirilen G noktası, asıl olarak bir nokta olmaktan ziyade vajina içerisinde bir bölgedir ancak G noktası olarak nitelendirilir. Vajina içerisindeki bu noktanın kadının yaşadığı orgazm hazzı açısından yüksek uyarıma en müsait ve en en hassas alanların başında yer aldığı görüşü özellikle son yıllarda kuvvetle ağırlık kazanmaya başlamıştır. Dr. Grafenberg, cinsel ilişki esnasında, bu noktanın uyarımı ile buradaki dokunun kabardığını, bu sayede de kadının cinsel ilişki esnasında duyduğu zevkin de arttığını keşfetmiş olup, bu keşfini 1950 yılında International Journal of Sexology dergisinde yayınlamıştır. Gerçekten de kadınların birçoğu bu noktadan vajinanın diğer bölümlerine kıyasla daha yüksek derece haz almaktadırlar. Dr. Grafenberg tarafından ilk kez keşfedildiği için bu noktaya adının baş harfi olan G ismi verilmiştir.

G noktası kadının vajinasında yaklaşık olarak 3-4 cm içeride yer almakta olup, bazen el yordamıyla dahi fark edilebilen, dokunulduğunda süngerimsi bir his veren ortalama 1-2 cm çapında, vajina içerisinde yer alan diğer bölgelerden daha sert bir yapıda hissedilebilen bir noktadır. Ancak bununla beraber günümüzde G noktasının vajina içerisindeki konumu halen bir tartışma konusu olarak süregelmektedir. Bunun nedeni ise G noktasının bulunduğu yerin kadından kadına hafif de olsa farklılıklar göstermesidir. farklılıklar göstermesidir. Bu anatomik bölge, kadınların vajinalarının büyük bir çoğunluğunda mevcut olup, bu bölgeye birkaç dakika boyunca aralıksız bir şekilde masaj yapıldığında ortaya çok yoğun ve yüksek derecede bir orgazm hazzı çıkmaktadır. Bu orgazmın, klitoral orgazmdan çok daha farklı ve daha yoğun olduğu ifade kadınlar tarafından ifade edilmektedir.Yaşanan her iki orgazm çeşidinin de beyinle olan sinirsel bağlantıları farklı şekildedir. G noktası olarak adlandırılan bu bölgenin uyarılabilmesi için, kadının öncelikle cinsel yönden uyarılmış, cinsel ilişkiye istekli olması gerekmektedir. Aksi takdirde bu bölgenin uyarımı ile ilgili hassasiyetinde bir artış olmayabilir. Cinsel ilişki öncesi G noktasının uyarılması hormonal metabolizmayı hareketlendirerek, beyinde yoğun bir biçimde cinsellik dürtüsünün yaşanması tetiklenir, kalbin atım hızı yükselir, vücut sıcaklığı artar ve solunumda hızlanma gözlenir. Dolayısıyla iyi ve kaliteli bir orgazmın arkasında çiftin anlayışı, sabrı ve uyumu kadar G noktasının uyarılması da yatmaktadır. Birkaç cm büyüklüğünde bir bölge olan G noktasından cinsel ilişki sırasında PDE-5 isimli bir protein salgılanır. Bu nedenle PDE-5 protein salgısı fazla ve skene bezleri büyük olan kadınlar cinsel birleşme sırasında daha kolay orgazm olurlar.

Orgazm aşısı olarak bilinen G noktası büyütme işlemi nedir, nasıl etki eder ?
Cinsel ilişki esnasında, penis pozisyon gereği G noktasını daha az uyarır ve östrojen hormunun etkisi ile zaman içerisinde vajinanın tavanı kalınlaşırsa, bu durum G noktasının zamanla silinmesine etkinliğini kaybetmesine, dolayısıyla uyarımının da azalmasına sebep olur. Bu durum zaman içerisinde G noktasının tamamen ortadan kalkmasına dahi neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarda G noktasının yeniden vajina içerisinde daha dolgun, daha kabarık, daha çıkıntılı hale getirilmesi hedeflenmektedir, bu sayede cinsel ilişki sırasında bu noktanın penisle olan sürtünmesi kuvvetleneceği için, uyarılmasını da kolaylaşacak ve böylece cinsel ilişkiden alınan haz daha da artacaktır. G noktası büyütme uygulaması ülkemizde ve medyada orgazm aşısı olarak lanse edilmiş ve bilinmiştir.

İlk olarak Amerika Birleşik Devletlerinde uygulanmaya başlanan ve daha sonra hızla yaygınlaşarak dünyanın pek çok yerinde ve ülkemizde de uygulanan G shot yani bir diğer adıyla G noktası büyütme işlemi, cinsel ilişkiden yeterince zevk alamayan ya da normal bir şekilde zevk alıp da daha fazla zevk almayı arzu eden tüm kadınlar açısından uygulanabilir bir işlemdir. G noktası büyütme uygulaması, lokal anestezi altında, G noktasının olduğu bölgeye dermal injeksiyon tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Orgazm aşısı olarak da bilinen bu işlem yaklaşık olarak 10 dakika kadar sürmektedir ve uygulama sonrasında kişinin hastanede yatmasına gerek yoktur. G noktası büyütme uygulamasından hemen sonra kişi iş ve sosyal hayatına yani normal hayatına hemen geri dönüş yapabilir ve işlem sonrasında herhangi bir semptom görülmez. Hatta uygulamanın yapıldı aynı günün akşamı kişinin cinsel ilişkiye dahi girmesi mümkündür. G noktası büyütme işleminin (orgazm aşısı) etki süresi yaklaşık olarak 6 ile 12 ay arasında sürmektedir. Yine ABD’de yapılan bir çalışmada, G noktası büyütme işlemi uygulanan kadınlardan % 85’inin bu uygulamadan memnun kaldıkları tespit edilmiştir.  

  • Op.Dr. Zeynep Taşargöl
    Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

    Bu alan üzerinden G Noktası Büyütme ve Orgazm Aşısı hakkında sorularınızı ve yorumlarınızı bana gönderebilirsiniz. Verilen yanıtlar tavsiye niteliğindedir. Teşhis ve tedavi için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir.